6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Гужва на граничните премини кон Грција – Македонците ќе го освојуваат Солун

  Како резултат на продолжениот викенд поради прославата на велигденските празници, на граничниот премин „Богородица“ кон Грција има зголемена фреквентност. Според информациите од граничната полиција, во моментов поради долгите колони на возила за излез од Македонија се чека околу 45 минути.

  Од граничната служба информираат дека задржувањето во моментов не би требало да биде подолго од предвидените 45 минути, но времето на чекање најмногу зависи од сообраќајните бранови.

  Инаку според АМСМ интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини низ целата држава е зголемен.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.