6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ГС може без Дурент, Кливленд немоќен без Леброн (видео)

  Осум натпревари се одиграа изминатата ноќ во НБА лигата, на шест победи забележаа тимовите кои беа домаќини. Голден Стејт без Кевин Дурент славеа победа, додека Кливленд без Леброн Џејмс загуби од Чикаго. Хјустон и Минесота постигнаа вкупно 272 поени, а Кармело Ентони во последната секунда му донесе победа на Њујорк.

  Голден Стејт лесно го надиграа Бруклин 112:95, иако во тимот го немаше Кевин Дурент. Стеф Кари со 27 и Клеј Томпсон со 24 поени беа единствените двоцифрени кај победникот.

   

  Кливленд е зависен од Леброн Џејмс, тоа го почувствува на домашен терен по убедливиот пораз од Чикаго 99:117.

  Кајри Ирвинг постигна 34 поени, но не можеше сам против расположените Булси, во чии редови Џими Батлер забележа трипл-дабл од 18 поени и по 10 скокови и асистенции, додека Двејн Вејд беше најефикасен со 20 поени.

  Хјустон и Минесота постигнаа рекорден број на поени сезонава, а Ракетите славеа со 142:130. Хјустон постигна 22 тројки од 58 обиди, а до победата го предводеше тимот со 24 поени, додека кај Минесота најефикасни беа Карл-Ентони Таун и Ендру Вигинс со 37 односно 30 поени.

  Кармело Ентони постигна поени на 0,3 секунди до крајот на мечот со Филаделфија и на Њујорк му ја обезбеди победата 110:109. Мело натпреварот го заврши со 37 постигнати поени.

  Резултати: Сакраменто-Шарлот 85:99, Орландо-Атланта 105:86, Њујорк-Филалдефија 110:109, Мајами-Индијана 113:95, Кливелнд-Чикаго 99:117, Далас-Њу Орлеанс 96:83, Хјустон-Минесота 142:130, Голден Стејт-Бруклин 112:95.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.