6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ГС демантира дека играчите нема да одат кај Трамп

  Новите шампиони во НБА лигата, Голден Стејт Вориорс, ги демантираа информациите дека го одбиле приемот кај претседателот Доналд Трамп. Клубот соопшти дека тие сè уште не добиле покана од Белата куќа.

  „Сè уште не сме добиле покана, а одлуката ќе ја донесеме кога и доколку биде потребно“, соопштија од клубот.

  Медиумите во вторникот ја пренесоа информацијата дека играчите на Голден Стејт на тајно гласање решиле да не одат на приемот кај контроверзниот американски претседател.

  Голден Стејт пред две дена ја освои титулата во НБА лигата, втора во последните три години, откако славеа со 4-1 во финалната серија против Кливленд.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.