6 C
Skopje
четврток, октомври 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ДЕСЕТ ГОДИНИ МЕ ИЗНЕВЕРУВА и тоа со ИСТА ЖЕНА! „Најлошо од сè, кога му кажав дека знам, неговата реакција ме погоди!

  Една работа особено ја изненадува Поради проблемите кои ги има во бракот, една жена решила да се обрати кај советничката на „Мирор“...

  Поради „СРАМОТ“ Марија ја избркаа од селото: Им одговори со основање ГРАД само за жени, во кој важат ПОСЕБНИ правила!

  Градот го основала Марија Сенорина де Лима, која била протерана од нејзиното село поради прељуба. Ноива до Кордеиро се наоѓа во Бело...

  „Беше ДОБРА, наеднаш и отекоа рацете и нозете“: Мама ги опиша симптомите на ОПАСНА состојба која се јавува кај децата

  Една мајка раскажала како на нејзиното дете му отекле рацете и нозете, и како итно завршила во болница. Тоа беше опасна состојба која може...

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  ГС го декласира Денвер, прва победа за Њу Орлеанс

  Убедливата победа на Голден Стејт над Денвер 125-101, првата сезонска побеа на Њу Орлеанс, триумфот над Лејекрси над Сакраменто и победата на Чикаго со Двејн Вејд над Мајами 98-95, се главните карактеристики од четирите натпревари кои изминатата ноќ се одиграа во НБА лигата.

  Голден Стејт го декласира Денвер, а актуелниот вицепрвак победата ја обезбеди по првата четвртина кога стекна предност од 19 поени.

  Стеф Кари го предводеше тимот со 33 поени, 5 скока и 7 асистенции, Клеј Томпсон постигна 19 поени, а Кевин Дурент 18, на кои придодаде 9 скока и 5 асистенции.

  Дурент ја прекина низата од 72 натпревари на кои постигнуваше 20 и повеќе поени.

   

  Њу Орлеанс, во деветтиот меч, стигна до првата сезонска победа. Ентони Дејвис постигна 32 поени, а Њу Орлеанс победи во Милвоки 112-106.

  Чикаго славеше против Мајами 98-95, а во центарот на вниманието беше Двејн Вејд кој летово од Мајми се пресели во Чикаго.

  Вејд мечот го заврши со 13 поени, 7 скока и 4 асистенции. Чикаго го предводеа Џими Батлер со 20 поени, односни Режон Рондо со 16 поени и 12 асистенции. Хасан Вајтсајд беше центрлан афигура кај Мајами со двоен ефект од 20 поени и исто толку скокови.

  ЛА Лејкерс против Сакраменто ја запишаа петтата победа во деветтиот меч. „Езерџиите“ предводени од Лу Вилијамс (21 поен) славеа со 101-91

  Latest Posts

  ДЕСЕТ ГОДИНИ МЕ ИЗНЕВЕРУВА и тоа со ИСТА ЖЕНА! „Најлошо од сè, кога му кажав дека знам, неговата реакција ме погоди!

  Една работа особено ја изненадува Поради проблемите кои ги има во бракот, една жена решила да се обрати кај советничката на „Мирор“...

  Поради „СРАМОТ“ Марија ја избркаа од селото: Им одговори со основање ГРАД само за жени, во кој важат ПОСЕБНИ правила!

  Градот го основала Марија Сенорина де Лима, која била протерана од нејзиното село поради прељуба. Ноива до Кордеиро се наоѓа во Бело...

  „Беше ДОБРА, наеднаш и отекоа рацете и нозете“: Мама ги опиша симптомите на ОПАСНА состојба која се јавува кај децата

  Една мајка раскажала како на нејзиното дете му отекле рацете и нозете, и како итно завршила во болница. Тоа беше опасна состојба која може...

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.