6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  ГС без Дурент падна во Чикаго

  Чикаго, Феникс и Портланд забележаа победи во трите натпревари кои изминатата ноќ се одиграа во НБА лигата.

  Чикаго славеше во дуелот со Голден Стејт 94:87. Вицешампионите во НБА лигата, на претходните 146 натпревари немаа забележано два порази во низа, а таа серија ја прекинаа во Чикаго.

  Булси предводени од Џими Батлер (22 поени, 6 асистенции, 5 скокови, 4 украдени топки) и Боби Портис (17 поени, 13 скокови) забележаа значајна победа во борбата за плејофовот во Источната конференција.

  Од друга страна Голден Стејт беше далеку од вооничаеното ниво, а на теренот се почувствува отсуството на Кевин Дурент. Стеф Кари беше најефикасен со 22 поени, а Клеј Томпсон постигна 13 поени, но овие двајца погодија само три тројки од 22 обиди.

  Демијан Лилард постигна 33 поени и го предводеше Портланд до триумоф над Оклахома 114:109. Покрај Лилард одличен меч одигра и репрезентативецот на БиХ, Јусуф Нуркиќ кој имаше 18 поени, 12 скокови, 6 асистенции и 5 блокади.

  Оклахома ја предводеше Расел Вестбрук со 45 поени, 8 скокови и 6 асистенции, но останатите челенови на стартната петорка заедно постигнаа само 12 поени.

  Феникс славеше во дуелот со Шарлот 120:103 благодарение на одличната реализиција од поле. Играчите на феникс од игра имаа реализација од речиси 60 отсто.

  Маркиз Крис со 17 и Леонардо Барбоса со поен помалку беа најпрецизни кај победникот, додека Кемба Вокер од Шарлот беше најефикасен на натпреварот со 26 поени.

  Latest Posts

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.