6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Груевски им се обрати на Силјановска Давкова и Билјана Ванковска (Видео)

  Екс премиерот Никола Груевски, кој е во бегство и се наоѓа во Будимпешта во 2015 година имаше и директен разговор со професорките Билјана Ванковска и кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ професорката Гордана Силјановска Давкова и нивните колеги од професорскиот пленум.

  Тогаш Груевски ги покани професорките и нивните колеги на дебата во хотел, при што доби одговор од Ванковска дека хотелите се за туризам а не за парламентаризам, по што тој ги покани каде сакаат, поточно во Собрание.

  За да не ви раскажуваме, еве видео како помина таа средба кога Груевски буквално им упадна на прес на професорите од пленумот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.