6 C
Skopje
вторник, мај 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  Грешната сопруга: Мојот живот го врати злото што и го направив на друга жена

  Да не ја почувствував болката што и ја нанесов на друга жена на грбот, никогаш немаше да го сфатам мојот суров чин.

  Нема безгрешни луѓе на овој свет, но не треба да се прават другите несреќни. Имав 25 години кога се заљубив во оженет маж.

  И двајцата се обидовме да ја скриеме нашата врска од другите, надевајќи се дека ова е привремена авантура. Никој не знаеше за нашата врска се до моментот кога еден познаник не виде како се прегрнуваме. Следниот ден неговата сопруга дозна за мене. Нашите скандали беа неизбежни. Се оправдував дека сум заљубена во нејзиниот сопруг и не можам да живеам без него.

  Денес, анализирајќи го минатото, сфаќам дека да не прозборел мојот познаник, можеби нашата врска ќе се распадне со текот на времето. Но, во оваа фаза нашата страст беше толку силна што наместо да не поделат, нападите уште повеќе не обединија. Во тоа време општеството не поднесуваше вонбрачна љубов и ваквите појави беа ретки. Сега никој не е изненаден што еден од сопружниците има вонбрачна врска. Целиот град зборуваше само за нашата „љубов“.

  Како резултат на нивните критики, ја постигнав целта и успеав да го разделам љубовникот од неговата сопруга и детето. Неколку месеци по разводот, ние двајца се венчавме. Но, за време на свадбената церемонија, сфатив дека некаде на патот до победата, ја изгубив способноста да се радувам. Иако мојот сопруг никогаш не го спомна тоа, знам дека искрено се покаја што се разведе со поранешната сопруга.

  Поминаа 25 години. Денеска со сопругот имаме две ќерки, а најстарата се омажи пред две години и доби бебе. Тогаш, судбината ми го врати злото, кое и го нанесов на поранешната сопруга на мојот сопруг и нивното дете. Не помина ниту еден месец од раѓањето на мојата внука, кога мојот зет го напушти семејството за друга жена.

  Од тага ќерка ми се обиде да се самоубие. Жива е, но е инвалид. Неколку дена по овој инцидент, јас и мојот сопруг брзавме кон болница, кога на паркингот случајно се судривме со неговата поранешна сопруга. Годините ја избришаа омразата меѓу нас, па ја споделив со неа трагедијата што ја снајде нашата ќерка. И тогаш, наместо да ни покаже сочувство, таа нè погледна и стисна заби: „Сега разбираш каква болка ми предизвика? Нејзините зборови беа излишни. Цел живот ќе носам грев на моите рамења…

  Latest Posts

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.