6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Градското дерби Работнички-МЗТ не го дочека крајот

  Големото дерби на македонската кошарка меѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром не го дочека крајот откако беше прекинато на 3 минути пред крајот на третата четвртина со водство од 62:50 за домаќините.

  Третата четвртина беше одбележана со два прекини, а по вториот судиите побараа да се испразни делот од трибината каде што беа навивачите на МЗТ, нешто што не се бара првпат на овие „вжештени“ натпревари.

  По паузата од 15-тина минути, навивачите на МЗТ уште беа во салата, по што судијата реши мечот да продолжи утре без публика, во уште еден пораз на македонската кошарка.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.