6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Го ставив под очите – наутро немаше трага од брчки. Прекрасен ефект по првата постапка

  Овој докажан лек долго време уживаше заслужена популарност. Потребно е да се нанесе навечер под очите и едноставно да се измие со топла вода.

  Наутро ќе видите како темните кругови исчезнале, а брчките се измазнуваат. Добриот ефект може да се забележи веќе по првата постапка. Визијата ќе ви стане јасна и одморена.

  Состојбата на кожата околу очите во голема мера зависи од тоа колку младо изгледате. Малку е веројатно дека некој би се расправал со оваа очигледна изјава.

  Темните кругови и брчките може визуелно да ја зголемат возраста значително. И, се разбира, секоја жена знае колку е тешко да се грижи за кожата на очните капаци. Едноставно затоа што е многу чувствителен и секој неправилно избран козметички производ може да предизвика оток, црвенило и влошување на изгледот. Затоа, на прашањето:

  „Зошто не купите гел или готова маска против брчки од продавница? Искусните жени одговараат дека „никој не знае кој и што е ставено во овој крем, па затоа претпочитам да го правам тоа сама“.

  Истото важи и за маските за лице.
  Денес ќе ви претставиме рецепт за одлична маска за намалување на брчките околу очите, за навлажнување и омекнување на кожата. Толку е едноставна и лесна за подготовка, а ефектот е толку добар што сме сигурни дека оваа маска ќе ви стане омилена. Внимавајте честичките од маската да не влезат директно во очите.

  За да ја подготвите оваа маска потребни ви се само 2 состојки. Тоа се урда и мед земени во еднакви размери. Доволни ќе ви бидат 1 лажичка мед и 1 лажичка урда.

  1) Измешајте ги состојките, убаво измешајте додека не се добие хомогена смеса.
  2) Поделете ја смесата на половина и нанесете ја секоја порција на завој или газа.

  3) Легнете удобно во хоризонтална положба и ставете ги подготвените облоги на очите. Држете 20 минути.
  4) Потоа отстранете ги облогите и измијте ги очите со инфузија од камилица, за таа цел можете да користите и топло млеко.

  Правете ја оваа едноставна маска 2 пати неделно и ќе заборавите на брчките околу очите. Бидете убави и млади! Грижете се за вашето лице и секогаш ќе изгледате одлично!

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.