6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Го ставив ова на ивиците во домот и следното утро сите бубачки беа мртви

  Ако некогаш сте виделе лебарки во домот, знаете дека тие се вистински проблем.

  Можат да бидат навистина непријатни и тешки за отстранување. Постојат многу производи на пазарот за остранување на лебарки, но се скапи и може да го загрозат вашето здравје, а да не дадат големи резултати.

  Затоа ви откриваме природен и сигурен начин за ослободување од лебарките во вашиот дом:

  Боракс и шеќер

  Бораксто е нешто што сите треба да го имаат дома за отстранување на лебарките далеку од домот.

  Како функционира?

  Тој ги дехидрира инсектите.

  Направете ја својата бомба боракс појака со додавање на шеќер. Шеќерот ги привлекува бубачките, а бораксот ги убива.

  Ставете ја смесатана одредено подрачје и не заборавајте да ставите ракавици додека го правите тоа.

  Следното утро ќе видите мртви лебарки кои лежат наоколу, а вие само ќе треба да го исчистите нередот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.