6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Го „мести“ ли некој Оливер Спасовски: Се подготвува ли бегство на Миле Јанакиески?

  Поранешниот министер во владата на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Јанакиески само два дена остана во притвор во „Шутка“, каде беше нападнат, при што беше донесена одлука повторно да се врати во куќен притвор.

  Јанакиески беше вратен во притвор, поради судењето кое се очекува на 15-ти март, каде тој е осомничен како еден од главните организатори на „27-ми април“, кога во Собранието беа нападнати пратеници.

  Прашањето кое се поставува е дали Миле Јанакиески ќе остане во куќен притвор и ќе го чека судењето или ќе се обиде како и поранешниот премиер Никола Груевски да избега од државата и да побара политички азил.

  Дали за ова ќе има и „помош“ од луѓето на власт, независно дали од кадар на ДУИ или СДСМ и дали некој се обидува да му наштети на Оливер Спасовски, актуелниот министер за внатрешни работи, кој повторно би бил главен виновник во јавноста, иако во пракса е сосема друго. МВР не смее да ги следи 24 часа луѓето во домашен притвор, доколку за тоа нема директна наредба од Судот.

  Во моментот Оливер Спасовски ужива голема поддршка во редовите на СДСМ и членството на владејачката партија, поради што и МВР честопати на повеќе анкети беше покажано како министерство во кое граѓаните имаат најголема доверба.

  -Миле Че на чекор од бегство. Инцидентот кој се случил со Спиро Ристовски е исцениран, а сега следува и негово бегство пред 15-ти март, кога ќе има пресуда за „27-ми април“. Со неговото бегство ќе заврши и кариерата на Оливер Спасовски, кој ќе го прогласат за неспособен да чува притвореници на домашна нега“, е објавата на Зоран Божиновски, која дополнително ја заинтересира јавноста.

  Дали навистина некој го „мести“ Оливер Спасовски и со која цел, некој од блиските соработници или коалициски партнери. Прашања чии одговори ќе се дознаат набрзо, особено дали тврдењето на Божиновски е вистинито или пак само шпекулација. До 15-ти март, многу работи ќе се разјаснат.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.