6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Го запознала во ноќен клуб а после неколку години се омажила за него- не ни сонувала дека ќе стане принцеза (фото)

  На Американката Арана Аусин и се оствари сонот на многу девојчиња- се омажи за принц и стана принцеза.

  Се омажи за Џоел Маконен, триесет и пет годишен адвокат, кој е правнук на последниот владетел на Етиопија, Хаилел Селаисен.

  Триесетгодишната девојка својот принц го запознала пред 12 години во еден ноќен клуб во Вашингтон, и притоа немала поим дека момчето има кралска крв.

  Џоел за „Њујорк тајмс“ признал дека на својата избраничка и пришол многу без врска, но по само неколку минути откако ја запознал си рекол: „ Ти ќе бидеш моја девојка“.

  Ариана која тогаш имала 21 година не очекувала дека својот иден сопруг ќе го запознае во ноќен клуб, но се присетува дека веднаш нешто почувствувала кон него.

  -Мислам дека двајцата почувствуваме дека тоа е нашата судбина, но имавме уште нешта кои требаше да се завршат, вели таа.

  Кога врската им станала посериозна, Џоел и открил дека е етиопски принц, а таа била фасцинирана од приказната на неговото семејство.

  Семејството на Џоел е дел од династијата која досега се до библискиот крал Соломон и кралицата Шеба, а биле на власт се до револуцијата во Етиопија во 1974 година.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.