6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Го гледате ли бројот на фотографијата? Само 3% од луѓето можат да го направат тоа

  Дали и вие сте едни од ретките луѓе кои што може да го видат точниот број на фотографијата? Кажете ни го вашиот одговор!
  Многумина од твитерџиите и од оние кои што ја виделе оваа фотографија истата ги изненадила.Неодамна на социјалната мрежа Твитер се појавила една оптичка илузија на која што само малкумина можат да видат одреден број.Не сите корисници на Твитер успеале да го погледнат точниот број, но се појавиле многубројни коментари.

  Некои дури признале дека не можат да видат никаков број, други погодувале одредени броеви, а многумина самоуверено тврделе дека го имаат точниот одговор.

  Дали вие го гледате бројот на фотографијата?

  Решение:

  Доколку телефонот или пак екранот од компјутерот го оддалечите од себе, сами ќе го видите бројот 17.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.