6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Го вети своето БМВ дека ќе му го даде на кој ќе го најде неговото куче: Сега приказната има поинаков крај

  Бошко Милошевиќ на Фејсбук ја објави веста за исчезнувањето на семејното куче.

  Тоа е раса Ши Цу, се вика Беа, а кој ќе го најде, го понудил својот автомобил БМВ како награда.

  Напорите на семејството Милошевиќ, кои неколку дена апелираа и ги молеа сите што знаат нешто за нивниот миленик бег, во кој на пронаоѓачот му понудија дури и автомобил, вродиле со плод бидејќи кучето било пронајдено.

  „Бев кај една другарка кога ми заѕвони телефонот, ми се јави девојка од соседството и рече дека кучето е со неа, прво не поверував, мислев дека некој се шегува со мене.

  Разговаравме неколку минути, јас бев малку настрана, прашав дали навистина има куче, таа ми одговори да. Влегов во автомобилот и веднаш тргнав. Додека возев кон неа, таа ми испрати порака дека не чека пред зградата со нејзиното куче. Само што стигнав ја видов мојата Беа, тоа беше моето куче“, радосно раскажа Бошко.

  Тој во интервју за Телеграф раскажува како девојката му рекла дека ја забележала Беа на пат додека одела, ја однела на ветеринар бидејќи во моментот кога ја нашла имала повреда на ногата и скршен нокт.

  Бошко истакнува дека девојката многу добро се грижела за Беа, дека е негувана, уредна и чиста.
  Како што истакнува, девојката ја одбила наградата, иако тој го средил автомобилот и и ги дал клучевите, таа не сакала никаква награда, пренесува Српскаинфо.

  „Таа не сакаше да ја земе колата, јас и ги давав клучевите, таа не сакаше никаква награда, но ќе и вратам на друг начин. Решив да и купам куче од истата раса бидејќи се приврза на нашата Беа во знак на голема благодарност“, нагласува Бошко.

  Воодушевениот Бошко не ја крие среќата и благодарноста за враќањето на Беа.

  Се чувствувам одлично, децата се пресреќни и им благодарам на сите“, изјави Бошко.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.