6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Го вети своето БМВ дека ќе му го даде на кој ќе го најде неговото куче: Сега приказната има поинаков крај

  Бошко Милошевиќ на Фејсбук ја објави веста за исчезнувањето на семејното куче.

  Тоа е раса Ши Цу, се вика Беа, а кој ќе го најде, го понудил својот автомобил БМВ како награда.

  Напорите на семејството Милошевиќ, кои неколку дена апелираа и ги молеа сите што знаат нешто за нивниот миленик бег, во кој на пронаоѓачот му понудија дури и автомобил, вродиле со плод бидејќи кучето било пронајдено.

  „Бев кај една другарка кога ми заѕвони телефонот, ми се јави девојка од соседството и рече дека кучето е со неа, прво не поверував, мислев дека некој се шегува со мене.

  Разговаравме неколку минути, јас бев малку настрана, прашав дали навистина има куче, таа ми одговори да. Влегов во автомобилот и веднаш тргнав. Додека возев кон неа, таа ми испрати порака дека не чека пред зградата со нејзиното куче. Само што стигнав ја видов мојата Беа, тоа беше моето куче“, радосно раскажа Бошко.

  Тој во интервју за Телеграф раскажува како девојката му рекла дека ја забележала Беа на пат додека одела, ја однела на ветеринар бидејќи во моментот кога ја нашла имала повреда на ногата и скршен нокт.

  Бошко истакнува дека девојката многу добро се грижела за Беа, дека е негувана, уредна и чиста.
  Како што истакнува, девојката ја одбила наградата, иако тој го средил автомобилот и и ги дал клучевите, таа не сакала никаква награда, пренесува Српскаинфо.

  „Таа не сакаше да ја земе колата, јас и ги давав клучевите, таа не сакаше никаква награда, но ќе и вратам на друг начин. Решив да и купам куче од истата раса бидејќи се приврза на нашата Беа во знак на голема благодарност“, нагласува Бошко.

  Воодушевениот Бошко не ја крие среќата и благодарноста за враќањето на Беа.

  Се чувствувам одлично, децата се пресреќни и им благодарам на сите“, изјави Бошко.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.