6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  Го барала исчезнатиот сопруг со години, а потоа случајно го сретнала на паркинг

  Кога сопругот на Керен Маркс исчезнал во 2005-та година, таа стравувала дека повеќе никогаш нема да го види.  Адам Л. Маркс не оставил никаква порака, никогаш не ја повикал и испарил без објаснување.

  Карен со години го барала својот сопруг и конечно го нашла, девет години откако исчезнал. Тогаш открила дека се оженил за друга жена. „Не можев да сфатам како се оженил повторно. Што направил со мојот идентитет?“, вели Карен

  Но, тоа на Адам не му било прв пат да ја остави сопругата со која се уште бил во брак. Не му било прв пат ниту да ја напушти Карен. Карен го запознала Адам додека тој бил оженет.

  „Ми раскажуваше дека ќе се разведе од неа, бидејќи сака да биде со мене и со децата, да бидеме едно големо среќно семејство“, вели таа.

  Адам после некое време навистина се развел и една година подоцна, се оженил со Карен на Денот на вљубените. Но, потоа исчезнал недолго после тоа. Тогаш оставил порака.

  „Кога ме остави првиот пат, се чувствував како некој да ми ги раскинал градите и да ми го откорнал срцето. Буквално ми рече дека јас сум виновна и не може да се бори со моите деца“, раскажува Карен.

  Сепак, после неколку месеци Адам се вратил дома. „Тогаш го условив, велејќи му дека нема да го примам назад ако повторно го направи истото“, вели таа.

  И тоа се случило повторно. Адам се спакувал и си заминал, оставајќи ја Карен вод долговите кои тој ги направил. „Сакав да почнам бизнис, но кога ме остави, сите мои планови пропаднаа во вода“, вели Карен.

  За него не слушнала ништо цели девет години, освен кога на кратко го сретнала на паркинг пред маркет, кога му пришла и му побарала развод. Тој ѝ рекол дека ќе ја побара, но не го направил тоа. Токму кога си помислила дека веќе не може да ја изненади, дознала дека се оженил.

  Сега на Адам му се суди за бигамија, измама и давање на лажни изјави при склопување на брак. Карен планира да се разведе од него, бидејќи не сака да се омажи за друг маж додека не расчисти со Адам.

  „Сметам дека сум во брак. Мислев дека бракот трае до крајот на животот, во добро и во лошо, во болест и во здравје“, ја завршува Карен својата приказна.

  Latest Posts

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.