6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Горештините носат опасност од змии: Се плашат од ова, ставете го во дворот и ќе бегаат

  Летните месеци носат со себе зголемена опасност од каснувања од змии, а дали сте знаеле дека на змиите им пречи една работа?

  Имено, експертите препорачуваат мирис на нафталин како средство со кое може да ја заштитите околината околу вашиот дом од овие влекачи.

  Употребата е многу едноставна. Расечете пластично шише и покријте го нафталинот над земјата за дождот да не го измие, а змиите ќе го чувствуваат од далеку и никогаш нема да се доближат во негова близина.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.