6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од Ајова, Кели Грин, решила отворено да зборува за се со својата свекрва.

  Исходот што го доби во никој случај не беше онаков каков што очекуваше.

  – Сите мислиме дека сме добри луѓе, а јас не сум исклучок. Верувам дека имам големо срце и дека тоа ги води сите мои постапки. Можам да бидам и доста шармантна, што звучи егоистично, но е вистинито. Добро ги читам другите луѓе и можам да се приспособам на нив, па затоа обично сум симпатична за луѓето. Не велам дека сите ме обожаваат, но јас сум фина со нив, вели Мелина.

  Поради сето тоа бев убедена дека и мојата свекрва ќе ме обожава. Меѓутоа, времето покажа дека не е дека таа не ме сака и дека не сум фина со неа – свекрва ми буквално ме мрази. Ме мрази толку многу што не можев повеќе да молчам. Морав да разговарам со неа за тоа. И дали воопшто треба да ви кажам дека помина катастрофално?

  Кога првпат ја запознав мајката на мојот сопруг, мислев дека одлично ќе се сложуваме. Беше љубезна, фина, љубезна и се беше во ред. Но, откако јас и мојот сопруг се венчавме и добивме дете, нејзиниот однос кон мене целосно се промени. Апсолутно не ѝ се допаѓа мојот стил на родителство. Кога ќе се сретнеме, таа благо се насмевнува и прашува што треба – сакам ли кафе, чај, и тука е крајот на нашиот разговор. Чувствува дека ѝ ги напаѓам нервите без зборови и непријатно е секогаш кога поминуваме време заедно.

  Цврсто верувам дека проблемите треба да се соочат директно и не сакам да ги метам работите под тепих. Затоа решив да ја искористам приликата кога маж ми отиде на службен пат за конечно да разговарам со свекрва ми. Додека седевме во мојата кујна, дишев длабоко и собрав храброст. Ја погледнав право во очи и реков најгласно што можев, гласот ми се тресеше и очите ми се стеснуваа: „Не ме сакаш“.

  Ќе дадев се ако се сетев да го снимам нашиот разговор, но не го направив. Она што го паметам е дека на почетокот таа инсистираше дека ме сака. Потоа инсистирав да ми каже зошто и се допаѓам. Долго се бореше да смисли нешто, а потоа пелтечеше „па ти си уметничка душа“.

  Во најмала рака, бев шокирана. Уметничка душа?! Очекував нешто како „Секако дека те сакам“. Добра си, имаш огромно срце и гледам дека даваш се од себе за да бидеш најдобра можна мајка и сопруга. Не можев да барам повеќе и благодарна сум за тебе“. Тоа сакав да го слушнам. Сакав да знам дека ја интересира каква личност сум јас, која сум освен сопруга на нејзиниот син.

  Но, таа не се замараше со тоа. А покрај тоа што ја забележа мојата склоност кон уметноста, ми кажа и дека поради мене испаѓа „вистинска кучка“, што уште повеќе ме шокираше бидејќи таа нормално не користи таков речник.

  За жал, ништо не излезе од нашиот конфликт. Таа не ме сака ниту малку повеќе од пред него. Но, не жалам што го направив тој разговор. Имав. И секунда откако таа замина, му се јавив на мојот сопруг.

  – Само што ја видов мајка ти. И кажав се што чувствувам и дека ме боли што не ме сака и дека не е фер – реков очекувајќи опомена од него.

  – Мило ми е што конечно разговараше со неа за тоа. Се надевам дека сега ти е барем малку полесно. Секогаш сум за да разговараш со неа за се што те мачи – ми рече.

  Можеби мојата свекрва не ме сака, но не мора. Затоа што нејзиниот син ме сака, а тоа ми е повеќе од доволно.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.