6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Голем човек, големо срце: Мбапе донираше за да не прекине потрагата и по пилотот Иботсон

  По две недели истрага, британските служби неодамна на дното од морето во Англискиот канал го пронајдоа срушениот авион со кој се превезуваше Емилијано Сала на пат од Нант до Кардиф. Набрзо потоа беше идентификувано и телото на аргентинскиот фудбалер, единствено пронајдено во остатоците од авионот.

  Истражителите досега не го пронајдоа и телото на пилотот Дејвид Иботсон. Но, во секој случај, оценките на стручните лица се дека пилотот направил апсолутно се да го спаси авионот и да се избегне пад.

  Според основната прва реконструкција на целиот настан, како што пренесуваат англиските медиуми, Иботсон имал контрола над авионот пред падот во море. Утврдено е дека носот на авионот бил исправен за време на падот поради што е пронајден нераспаднат на дното од морето. Доколку ударот бил со врвот тогаш авионот сигурно би се распаднал.

  Сепак, сега истрагата по Иботсон би можела да биде прекината затоа што се неопходни дополнителни финансиски средства. Сега се бараат средства од семејството на Иботсон доколку сакаат да продолжи истрагата. Од семејството на пилотот, пак, порачаа дека немаат пари за продолжување на потрагата. За да се огласи семејството на Сала кое информираше дека ќе даде помош за да не се откаже со потрагата се додека не се пронајде и пилотот.

  Англиските медиуми пренесуваат дека веќе се собрани 100.000 фунти, а јавноста повторно ја воодушеви офанзивецот на ПСЖ, Килијан Мбапе кој откако најпрво донираше 30.000 евра пред две недели, сега одлучил да донира нови 30.000 евра за да не се запре со потрагата и по пилотот Иботсон. Човек!

  Извор: Екипа.мк

  Latest Posts

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.