6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Големо предупредување: Никогаш не ставајте тоалетна хартија на даската од вц школката

  Бактериите се кријат на самата тоалетна хартија и тоа е главната причина за опасност по здравјето. Повеќето луѓе после користењето на јавниот тоалет пуштаат вода, но никогаш не ја спуштаат даската.

  Пред обавување на нуждата во ресторан, кафуле или некое друго јавно место, на WCдаската ставате тоалетна хартија? Променете ја оваа навика!

  За да ни биде поудобно седењето, повеќето од нас ја покриваме WC-даската со тоалетна хартија, сметајќи дека на тој начин се штитиме од бактерии. Но, оваа пракса има сосем поинаков ефект – може да се заразиме.

  -Со покривање на даската со тоалетна хартија, на кожата можете да пренесете голем број бактерии и вируси – тврдат експертите од институтот NYU Langone Medical Center.

  Бактериите се кријат на самата хартија и тоа е главната причина за опасност по здравјето. Повеќето луѓе после користењето на јавниот тоалет пуштаат вода, но никогаш не ја спуштаат даската.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.