6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

    ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

    Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

    Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

    Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

    Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

    Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

    Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

    Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

    Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

    Големината не е битна: Еве што навистина предизвикува оргазам

    Многумина сметаат дека личноста сама може да ја контролира способноста да доживува оргазам и дека голема улога имаат фактори како сексуалното искуство и самодовербата. Од друга страна, има и такви кои веруваат дека сето тоа зависи од големината на пенисот.

    Меѓутоа, новата студија спроведена на оваа тема, покажува дека всушност немаме никаква контрола, кога станува збор за оргазмот. Клучот за доживување на сексуалниот врв е поврзан со физичките аспекти во значително поголем степен отколку што мислиме и сè се сведува на нашата анатомија.

    Исто така, има и доста интересни разлики помеѓу мажите и жените. Кај мажите сè се сведува на умот, бидејќи сигналите меѓу мозокот, ‘рбетниот столб и пенисот треба да работат во совршен ред. Тие ќе доживеат оргазам ако има рамнотежа меѓу нервниот систем во телото. Сосема очекувано, истражувањето покажува дека на жените им е значително потешко достигнувањето на оргазам.

    Всушност, кај нив се се сведува на позицијата, бидејќи клиторисот многу ја менува својата позиција за време на секс и се приближува кон вагиналниот ѕид. Колку клиторисот е поблиску до вагиналниот ѕид, толку шансите за постигнување на оргазам се поголеми. Совршен агол од 45 степени се постигнува со мисионерската поза.

    Latest Posts

    Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

    Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

    Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

    Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

    Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

    Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

    Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

    Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

    АКТУЕЛНО

    Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

    Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

    Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

    Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

    Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

    Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

    Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

    Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

    Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

    Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

    Stay in touch

    To be updated with all the latest news, offers and special announcements.