6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  Видов како една корејска домаќинка лесно се ослободи од прашината, и го направив истото! Сега куќата е секогаш чиста и мириса на свежо

  Проблемот со прашината на површините во куќата и е познат на секоја домаќинка. Но, некои од нас ја чистат прашината секој ден, а други...

  Голема трагедија! Дрво паднало врз автомобил и усмртило 14-годишно момче

  Огромна трагедија поради лошото време. Дете почина во Романија набргу откако го прослави својот роденден на одмор на скијање со своите родители.

  Дрвото натоварено со снег паднало врз автомобилот во движење на несреќното семејство. Трагедијата се случила во Караш-Северин, јавија медиумите во земјава.

  Тие се враќаа од Семенник Темишвар. Екипата на Брзата помош прави се што е можно, но залудно.

  Очевидците веднаш се јавиле на 112, а на местото на несреќата пристигнале и лекарите од итната помош и пожарникарите. Лекарите повеќе не можеле да го спасат детето.

  Тинејџерот бил пронајден во кардиореспираторен застој, но во болница била констатирана смрт.

  Неговите родители имале напад на паника и биле пренесени во болница. Западниот дел од земјата беше зафатен од силен ветер кој предизвика пад на неколку дрвја.

  Во Тимис, на пример, друго дрво паднало врз автомобил, но во овој случај немало жртви. Во истата област возач удрил во дрво кое паднало на коловозот, но и во овој случај несреќата не довела до жртви.

  Лошото време во Романија блокираше многу патишта во регионот на окрузите Сибиу и Алба. Илјадници луѓе се без струја откако снежното невреме оштети десетици трафостаници, јави БТА.

  Поради снежната невреме, проблеми има и во окрузите Дољ, Тимис и Арад. Метеоролозите предупредуваат дека доаѓа најстудениот период од оваа зима.

  „Од недела навечер до понеделник ќе регистрираме најниски вредности: минус 15 степени во падините во источна Трансилванија до минус 10 во пониските области на регионите на внатрешните Карпати“, изјави за Диги24 Елена Матееску, извршен директор на Националната метеоролошка управа. .

  Во туристичката област на езерото Баља снежната покривка надмина два метри. Таму е најавено максималното ниво на предупредување за ризик од лавина – пет.

  Latest Posts

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  Видов како една корејска домаќинка лесно се ослободи од прашината, и го направив истото! Сега куќата е секогаш чиста и мириса на свежо

  Проблемот со прашината на површините во куќата и е познат на секоја домаќинка. Но, некои од нас ја чистат прашината секој ден, а други...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.