6 C
Skopje
петок, декември 9, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Ги чуваме фотографиите на нашите починати роднини, но не знаеме дека треба да се чуваат на посебен начин

  Скоро во секој дом може да се најде фотографија од починат роднина, блиска или драга личност. Ова особено важи за постарите луѓе кои веќе се разделиле од членовите на семејството или блиските пријатели.

  Сепак, според биоенергетичарите и психолозите, мора да се почитуваат неколку конкретни правила. Експертите нагласуваат дека прашањето за „мртвите“ фотографии е исклучително деликатно и во секој случај многу индивидуално.

  Според биоенергетиката, овие фотографии служат како портали – ги поврзуваат живите луѓе со светот на мртвите, и обратно – мртвите со светот на живите. Овде советот е да не ги оставате на видно место – на маса или на ѕид, бидејќи тоа ја одзема енергијата на живите луѓе.

  Ставот на психолозите е различен. Не го прифаќаат мислењето дека „мртвата“ фотографија троши жива енергија. Но, тие истакнуваат дека секој пат кога човек ќе погледне фотографија од изгубена сакана, тој се враќа во времето и повторно и повторно ја доживува болката од разделбата.

  Сепак, психолозите не инсистираат на разделба со овие фотографии. Напротив – ставете ја на ѕид, доживејте ја тагата до крај и потоа ставете ја фотографијата. Ова може да се случи за еден месец, половина година, пет години или дури и подолго.

  Повторно, според психолозите, „мртвите“ фотографии можат да ни предизвикаат болни спомени доколку сме имале расправии, навреди и тврдења кон починатиот. Единствениот начин да се смириме е да му простиме – со сето срце и од дното на душата.

  Тогаш ќе живееме во мир и фотографиите нема да не мачат и да не плашат. Народните исцелители и исцелители велат дека најдобро е да го слушате своето срце. Ако фотографијата не ве потопи во тага, можете безбедно да ја оставите на видно место.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.