6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ги уништува сите вируси во воздухот и ги лекува белите дробови: Еве зошто денес е неопходно да запалите темјан во вашиот дом!

  Аромата на кревкост навистина ја ублажува менталната болка, давајќи им на луѓето чувство на смиреност и безбедност.

  Тоа е факт. Како што е фактот дека темјанoт ги потиснува бактериите во воздухот, водата и што е најважно миризбата лекува рани кои се лекуваат полека. Помага при болки во зглобовите и мускулите, го намалува одливот на крв од носот, обезбедува енергија и сила.

  Темјанот се користи за лекување на заболувања на белите дробови. И со својата арома ја зајакнува силата и сеќавањето.Ниту модерната медицина не остана рамнодушна кон ефикасноста на третманот со темјан.На пример, во Европа и Америка темјанот се користи во заздравувањето, но тој главно се користи во алтернативната медицина што доаѓаше од Индија, Кина и Тибет.

  Најдоброто што можете да го направите за себе е да палите темјан секој ден и да ја украсите целата куќа со тоа. Покрај смирување на умот и зајакнување на вашата волја, темјанот ќе го дезинфицира просторот и ќе уништи сите вируси во воздухот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.