6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Им стави на прозорите пена за бричење, а резултатите ќе ве воодушеват (видео)

  Секоја домаќинка знае колку работа бара чистењето на стаклените површини. Колку и да се трудите, често се случува на стаклото да останат дамки и траги од крпата.

  Токму поради тоа ќе ви покажеме трик кој спречува замаглување на прозорите и на стаклото му дава блескав сјај.

  Сè што треба е да направите е пена или крем за бричење да размачкате по огледалото или прозорите, а кога ќе се исуши, избришете со сунѓер, а потоа со салфета или тоалет хартија.

  Во видеото во прилог погледнете ги упатствата:

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.