6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Германската агенција за разузнавање ќе отвори истрага за екстремно десната партија АфД

  Германската агенција за разузнавање ќе ја истражува антиимигрантската партија АфД за да го утврди обемот на нејзините десни екстремистички ставови, објави германски весник.

  Портпаролот на агенцијата за разузнавање изјави дека не може да ги потврди информациите од написот во весникот, но рече дека агенцијата ќе одржи прес-конференција на оваа тема.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.