6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Германец ги заборавил ќерките на бензиска, поминал 170 километри и не забележал дека ги нема

  Германски државјанин на автопат во Баварија ги заборавил своите две ќерки, пишуваат германските медиуми.

  Како што се наведува, тој со девојчињата патувал кон езерото Гарда по повод велигденските празници, а неговата сопруга останала дома.

  „Бизарна ситуација се случила на бензиска пумпа. Девојчињата пошле до тоалетот, а кога се вратиле ги немало ни автомобилот ни нивниот татко. Девојчињата  го знаеле домашниот телефонски број и успеале да стапат во контакт со мајката, преку која, пак, дошле и до мобилниот телефонски број на таткото“, наведуваат медиумите.

  Полицијата ѕвонела 48 пати кај несовесниот татко, кој не се одзвал на повиците, а веќе се наоѓал во Австрија, на 170 километри оддалеченост.

  Пред полицијата, на сослушување мажот изјавил дека не забележал оти неговите ќерки не се во автомобилот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.