6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Георгиевски: Тоа е голем срам и за Косово но и за меѓународната заедница

  Претходниот претседател на Владата на Р.Македонија и сегашен претседател на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски на неговата официјална фејсбук фан упати остри критики до Косово и менѓународната заедница.

  Прочитајте ја неговата објава во прилог:

  “На прославата по повод дваесет години од влегувањето на НАТО во Косово како што забележав немаше покането делегација од Македонија.

  Тоа е голем срам и за Косово но и за меѓународната заедница. Да се игнорира Македонија во нејзината улога на комплетната логистичка поддршка на НАТО интервенцијата, бегалската криза и последиците што ги имаше за нашата земја. Па дури и самиот крај: согласноста само преку Македонија да се влезе со копнена офанзива.

  А потоа ни вратија со воена агресија.” – напиша Георгиевски.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.