6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Георгиевски: На секое интервју во Бугарија им кажувам дека сум Македонец, не ми е проблем и тука да кажам дека се чувствувам како Македонец

  Антонио Милошоски, Влатко Ѓорчев се сеќаваат дека јас и на централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ сум кажувал дека во името Северна Македонија не гледам ништо страшно за идентитетот на Република Македонија.

  Можеби заборавиле, а некој друг па и не бил во таа партија во тоа време, можеби некои луѓе кои се сега во ВМРО-ДПМНЕ во тоа време биле во друга партија, вели Георгиевски зборувајќи за Договорот од Преспа во емисијата Трилинг на ТВ24.

  На секое интервју во Бугарија им кажувам дека се чувствувам како Македонец, па не ми е проблем и тука да кажам дека се чувствувам како Македонец. Тие што биле на основачкото собрание на ВМРО-ДПМНЕ сигурно ќе се потсетат дека уште тогаш имам кажано дека Македонија треба да го смени својот однос кон Бугарија и дека таа држава не е таква каква што ни се претставува во југословенските учебници. Со времето на Никола Груевски тоа не се промени, туку се заостри, дојде елементот на многу голем патриотизам. Од тој голем патриотизам дојдовме до договор за добрососедство од кој ќе патиме многу повеќе отколку ако се однесувавме многу понормално. Во последните години забележуваме невидена ароганција од страна на бугарската политика, врв беше резолуцијата за која бев прв политичар кој се спротистави, додека сите други моллеа. Со тоа се поништува и декларацијата од мое време, но и договорот за добрососедство. Сите политички партии во Бугарија застанаа зад тоа и тоа ќе биде проблем кој допрва ќе се решава во Македонија.

  Имам болна сатисфакција поради тоа што зборував дека со пријателството ќе имаме само полза, по што никој не слушаше, а сега цената по се повторно ќе ја плати Македонија.

  Извор: Pogled.mk

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.