6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Генијално – ставил таблета за миење садови во машина за перење на висока температура

  Денес не можеме да си го замислиме животот без машина за перење алишта. Меѓутоа, често забораваме дека и на таа машина ѝ е потребно повремено чистење.

  Ако чувствувате дека вашата машина има непријатен мирис, време е да примените еден сјаен трик.

  Најпрво, проверете го филтерот и исчистете го ако е валкан, за да не дојде до запушување и поплава.

  Потоа, земете таблета која инаку ја ставате во машината за садови и ставете ја во делот за ставање детергент за перење.

  Подесете го програматорот на 60 степени, а потоа пуштете ја празната машина да пере. Резултатите се сјајни. Машината одвнатре ќе биде совршени исчистена, а непријатниот мирис ќе исчезне.

  Погледнете ги деталите:

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.