6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Генијален трик за чистење на решетки, рерни и тави без четкање – домаќинка го сподели својот трик

  Колку и да ги мразиме сите домашни обврски, мора да признаеме дека чистењето на рерната е најомрзено, зарем не?

  Една мајка открила генијален трик со кој ги исчистила решетките од рерната без рибање, а потоа истиот трик го применила и со тавите, и тоа со ист успех.

  -Решетките ги замотав во фолија и пота ги ставив во мијалник кој беше полн со зовриена вода, На фолијата ставив две таблети за миење садови во мачина за садови. Оставив да стојат еден час и потоа само поминав со сунѓер и се се тргна – вели мајката на Фејсбук.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.