6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Гевгелија се стресе, почувствуван земјотрес – граѓаните збунети

  Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, денес во 13 часот и 3 минути регистрирше слаб земјотрес, чиј епицентар се наоѓа 140 km југоисточно од Скопјe и потекнува од гевгелиското епицентрално подрачје.

  Земјотресот кој бил со јачина од 2, 1 степен според Рихтер е почувствуван од населението во Гевгелија и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

  Неговата Рихтерова магнитуда изнесува 2,1,

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.