6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вучиќ ќе му подари на претседателот на Русија малечко шарпланинче

  Српскиот претседател, Александар Вучиќ, ќе му подари на рускиот претседател, Владимир Путин, оригинален подарок – кутре од расата шарпланинец, пишува „Блиц“.

  Станува збор за тримесечен мажјак од оваа раса по потекло од Шар Планина.

  „Кутрето има сериозно педигре од седум генерации. Станува збор за нашата најстара автохтона раса и познато е дека претседателот Путин сака токму такви раси“, вели соговорник од претседателството.

  Според него, ова е првпат претседателот на Србија да подари таков подарок.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.