6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Времето повторно изненадува – еве што не очекува во следните 48 часа

  Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

  Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 12 до 20 степени.

  Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

  Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, на места со повремени врнежи од дожд. Од недела до крајот на денот ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.