6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Врањеш од Карлеуша не барал таа да се разведе, сакал да бидат љубовници, но со еден услов

  Неколку дена по ред, босанскиот фудбалер Огнен Врањеш и Јелена Карлеуша се главни актери на скандалот за експлицитните содржини.

  Наводно, Јелена му праќала интимни фотографии на Огнен, а сега таа се обидува да докаже дека тие фотографии се фотомонтажа.

  Меѓутоа, извор близок на пејачката тврди дека тој ја предупредил дека доколку јавно ја понижи ќе ги објави фотографиите.

  „Јелена и Огнен многу се сакаа. Тој се правеше за неа. Јелена во медиумите беше сопруга за пример, а Врањеш се трудеше да биде во сенка бидејќи не сакаше да и наштети на семејството. Му беше важно да биде среќна. Не и бараше да се разведе, прифати да бидат љубовници, но имаше еден услов – никогаш јавно да не го понижи. И кажа доколку го направи тоа во јавност ќе ги објави видета и вистината за нивната врска“ тврди извор близок на пејачката.

  Откако се појавија вестите за наводната афера, Карлеуша истакна дека Врањеш е нејзин фан и психопат кој ја прогонува.

  Тоа го испровоцирало фудбалерот и со отворено писмо призна дека биле заедно, а објави и заедничко видео од Атина.

  „Да му се јавеше и да му кажаше дека има проблеми, дека треба да се оправдува на сопругот, Огнен никогаш нема да признае дека биле заедно. Напротив, ќе ја заштитеше. Бидејќи таа си гледаше за нејзиното семејство, а го навреди неговото одлучи да каже се што знае бидејќи нема да дозволи да го прави будала пред луѓето“ вели изворот.

  Од друга страна, Карлеуша демантираше дека имала врска со Огнен, па замина во Кина кај нејзиниот сопруг.

  Јелена Карлеуша очигледно не може да спие поради скандалот кој и се случи со Огњен Врањеш, откако во јавноста испливаа фотографии, пораки и информации дека зад грбот на Душко се допишувала со босанскиот фудбалер.

  Имено, утринава таа рано се разбудила, уште во шест часот и веднаш почнала да објавува фотографии кои ги снимила во Кина за роденденот на Душко.

  Паднале селфија, фотографии со менаџерот и многу други.

  Потоа ги објавила и милионските цифри кои Душко ќе ги добие со договорот, за кој многу се шпекулираше.

  По враќањето во Србија пејачката не сакаше да дава изјави за медиумите.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.