6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Врањеш насмеан излезе од судница: Полицијата ќе ја приведе Карлеуша

  Огњен Врањеш го напушти Првиот основен суд во придружба на 2 адвоката, а Јелена Карлеуша повторно не се појави на рочиштето.

  Пејачката се оправда така што ја приложи умреницата на мајка и Дивна Карлеуша, а адвокатите на Врањеш велат дека следен чекор е покана преку полиција.

  Јелена повторно не се појави, очигледно избегнува примање на поканата како за приватната, така и за кривичната тужба. Беа нејзините адвокати. Немеме ништо ново да ви кажеме. Следниот чекор е покана преку полиција, ние издадовме предлог на судијата да се издаде налог за принудно доведување.Судот мисли дека прерано е за тоа и дека прво треба да и се врачи покана преку полициска станица – рекле адвокатите на Огњен Врањеш.

  Огњен на почетокот на февруари против Јелена поднесе две тужби и кривична пријава поради сомневање за загрозување на неговата сигурност.

  Извор: Republika.mk

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.