6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во сокот од јаболка го додавала овој зачин – за 30 дена целата облека ѝ била голема

  Повеќето од оние кои го пробале овој сок се задоволни со резултатите, но една жена решила јавно да зборува за своето искуство и да го открие точниот рецепт кој го користела, затоа што за еден месец буквално се преполовила.

  „Поголемиот дел од гардеробата сега ми е голема, но сум пресреќна“, открила таа и ги дала точните мерки на состојките потребни за рецептот.

  • 240 мл провриена вода;
  • 1 лажица сок од јаболка;
  • лажица мелени чили пиперчиња;
  • сок од еден лимон и кора од еден лимон.

  Начин на приготвување: Излупете го лимонот и преку кората прелијте ја превриената вода. После 10 минути додадете ги сокот од лимон, сокот од јаболка и мелената пиперка. Пред секоја голтка добро измешајте. Консумирајте по една чаша после секој оброк.

  Познато е и научно докажано дека лутата пиперка го забрзува метаболизмот и на тој начин го стимулира согорувањето на маснотиите во телото. Заради капсаицинот кој го содржи пиперката го стимулира нервниот систем да го загрее телото, што влијае на процесот на согорување на калориите.

  Поликосанолот од кората од лимонот помага во согорување на салото, својствата на лимоновиот сок врз метаболизмот се познати, додека сокот од јаболка помага во разложување на мастите во организмот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.