6 C
Skopje
недела, септември 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Во Православието постои единствена молитва која гарантирано ќе ја отклучи среќата на верникот, еве ја

  Молитва во случај на продолжен недостаток на среќа
  Ако постојано ве прогонува лоша среќа и паѓате во неповолна положба, не се прогласувајте за губитник. Сè е привремено и може да се излечи. Сфатете ги неуспесите како привремени, како неповолен период што ќе помине. И побарајте помош, бидејќи лошите времиња се навистина тешки за поднесување.

  Ако патиме од недостаток на среќа и се е наопаку, се однесуваме со Богородица или со свети Ѓорѓија или со Никола. Арх. Мајкл е одличен ако ни треба заштита и малку насилна интервенција во ситуацијата.Молитва за исполнување на желбата
  Богородице, праведна и света,
  моли се за мене, помогни ми да се ослободам од сите зли мисли, од
  сите зли сили кои се мешаат со мојот живот.
  Полесен ми го патот, да ја расчистам мојата иднина, да ги растерам моите непријатели.
  Наполни ме со добрина и светлина, за да привлечам во мојот живот само добрина,
  среќа и успех во секој потфат.
  Мајко, заштити ме и помогни ми!
  Ви благодарам. Нека биде! Амин!

  Молитвата до Свети Никола е супер силна. Тој не ги игнорира барањата. Молитвите кон него се ефективни, особено ако ја почитуваме неговата икона.

  Свети Никола, Чудотворецу,
  свети застапнику и добродетелу, земи ме под своја закрила и помогни ми.
  Те молам заштити ме од секакво зло и од зли очи.
  Дај ми засолниште во животот, помогни ми и на моите најблиски.
  Водете ми ја раката, пренасочете го неуспехот, дајте ми помош во целата моја работа.
  Понизно те молам за твоето свето застапништво.
  Во името на Бога, помош! Амин!

  Во Православието постои единствена молитва која гарантирано ќе ја отклучи среќата на верникот. Нејзината единствена работа е што во неа нема конкретни барања, верникот не се моли за ништо. Тој комуницира со Бог само преку неговите тајни имиња. Со нивното изговарање се отвора универзумот и се создава моќен проток на енергија. Таквата молитва треба да се чита најмалку 40 дена или додека не се отклучи среќата. Откако ќе се отклучи среќата, таа продолжува некое време со молитва за благодарност.

  Господи, го славам Твоето име.
  Ти, добронамерен, милостив, величествен, свет, смирувачки, заштитник на луѓето, моќен, исконски, творец, создател, обликувач, вистинит, мудар, добротвор, простуваш, даруваш, откриваш, знаеш, прошируваш, воздигнуваш, воздигнуваш неостварлив, праведен, сè -Гледа, сеслуша, милостив, голем, исцелувачки, благодарен, семоќен, величенствен, чувар, наша поддршка, одговорен, сеопфатен, дарежлив, одржлив, славен, љубовен, мудар, воскреснувач, воскреснувач, воскреснувач, водечки, силен, цврст, Заштитник на огнот и водата, Покровител, Почеток на сè видливо и невидливо, Животопотврден, Вечно жив, Без почеток и без крај, Вечен, Моќен, триумфален, благороден, единствен, единствен, прв и последен, експлицитен и скриен, возвишен, Добар, Господар на величественоста и великодушноста, непристрасен, наша светлина,Водач, споредлив, прекрасен, трпелив Боже мој,
  Слава ти!

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.