6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во поплавите во Индонезија најмалку 30 лица загинаа, 25 се водат за исчезнати

  Најмалку 30 лица загинаа, а 25 лица се исчезнати во поплавите и лизгањето на земјиштето предизвикани од поројниот дожд, кои ја зафатија централната индонезиска провинција Јужен Сулавеси.

  Десет области и градови во провинцијата Јужен Сулавеси, вклучувајќи го и главниот град на Макасар, беа погодени од поројните дождови, кои принудија повеќе од 3.000 лица да ги напуштат своите домови, објави АП.

  Смртоносни лизгања на земјиштето и поплавите се чести појави за време на сезонските дождови во Индонезија. Претходно овој месец 32 лица загинаа на островот Јава.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.