6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во несреќата на Првомајска загинаа 21-годишно момче и 48-годишен маж

  Синоќа, половина час после 22:00 часот на улицата „Првомајска“, која што води кон скопската населба Драчево, се случи трагична сообраќајна несреќа во која животот го загубија две лица.

  Во несреќата учествувале  две возила  „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ш.С.(21) од село Батинци, Скопско, и автомобил „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Ѓ.(48) од Скопје.

  Според очевидци, сообраќајката се случила заради неприлагодена брзина на едно од возилата, кое директно удрило во другото кое наидувало од спротивен правец.

  Фото: Макфакс

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.