6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во нападот во Најроби убиени 14 луѓе, елиминирани и напаѓачите

  Кенискиот претседател Ухуру Кенијата соопшти дека заложничката драма во луксузниот хотелски комплекс во Најроби е завршена и дека напаѓачите се елиминирани. Вооружените напаѓачи убија најмалку 14 луѓе.

  Драмата траеше со часови, а при тоа се слушаа експлозии и пукотници.

  Одговорноста за нападот ја презеде терористичката организација Ал Шабаб, со седиште во Сомалија. Не е јасно колку напаѓачи учествувале во нападот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.