6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во Маврово снежната покривка достигна 70 сантиметри

  Од изутрина во поголемиот дел од земјата се зголеми облачноста и особено во Битолско, Полошко и Малешевијата беше особено студено. Првите врнежи од снег се појавија од југозапад преку Преспа, а потоа и преку Охридско кон Пелагонија. До попладне врнежи од снег имаше и преку северните делови кон североисток и во делови од крајниот исток во Берово и Струмица. Преку денот дуваше понекаде слаб променлив ветер.

  Во Маврово снежната покривка достигна 70 сантиметри, додека во Лазарополе има 40 сантиметри снег.

  Преку ноќта врнежите од снег ќе се преместат кон истокот, а облачноста особено кон запад ќе се намалува. До изутрина ќе дува сè поинтензивен северозападен ветер, особено во регионот на Гевгелиско и на планините.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.