6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во експлозија на нафтовод во Мексико загина 21 лице

  Најмалку 21 лице загина, а 71 е повредено во експлозија на нафтовод во Мексико, соопштија тамошните власти.Полицијата смета дека несреќата се случила кога крадци се обиделе да украдат гориво и пробиле цевка.

  Гувернерот на Идалго, Омар Фајад, потврдил дека спасувачите пронашле 21 тело.

  „Постои многу жешко подрачје до кое не можеме да пристапиме и затоа мислиме дека бројот на мртви или повредени би можел да биде поголем“, рекол Фајад.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.