6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во експлозијата на нафтовод во Мексико загинаа 115 лица

  Бројот на загинати во експлозијата на нафтовод, што пред 10 дена се случи во Мексико, порасна на 115 лица, соопшти мексиканскиот министер за здравство, Хорхе Алкосер.

  Тој рече дека уште 32 лица се повредени во несреќата, пренесе новинската агенција АП.

  Властите се сомневаат дека несреќата се случила кога крадци се обиделе да украдат гориво и пробиле цевка.

  Ова е една од најсмртоносните експлозии на нафтовод во Мексико, во поновата историја.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.