6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во Германија убиен малолетник од Хрватска

  Во близина на германскиот град Улма во неделата е убиено 17-годишно момче од Хрватска, Леон К., објави „Феникс магазин“.

  Според информациите од германските медиуми, тој заедно со друго 16-годишно момче му помагал на пијано момче да излезе од ресторан, при што пијаниот (20-годишен) го избол со нож. Полицијата соопштила дека на местото многу бргу дошла екипа на брзата помош, но момчето починало.

  Дваесетгодишникот, кој се сомничи за убиство, во крвта имал повеќе од 3 промили алкохол, а оружјето со кое било извршено убиството сè уште не е најдено.

  Како што пишуваат германските медиуми, осомничениот за убиството бил најдобар пријател на братот на убиениот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.