6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во Војводина се појавија натписи: „Путин оди си дома“

  Во пресрет на посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија, во неколку градови на Војводина се појавија натписи на кои на англиски јазик пишува „Путин оди си дома“ ( Putin go home), кои ги потпишала организацијата „Млада Војводина“.

  Натписите се појавиле во Нови Сад, Зрењанин, Кикинда, Бачки Петровец, Врбас, Бечеј, Нов Бечеј. Организацијата „Млада Војводина“ и претходно била позната по слични акции.

  Според информациите, се работи за нерегистрирана организација

  Која себе се доживува, како што пренесуваат медиумите од Војводина, како револуционерно републиканско движење, чии симпатизери се слаби политичари.

  „Млада Војводина“ ѝ е позната на поширокта јавност когапо изборите во шпанската покраина Каталонија и победата на партијата која се залага за отцепување на покраината, испиша графити Војводина=Каталонија во повеќе градови во Војводина.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.