6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во болница наместо перница под главата му ја ставиле неговата отсечена нога

  Двајца лекари во државната болница во индискиот град Џанси се суспендирани, откако било откриено дека на 28-годишен пациент, жртва на сообраќајна несреќа, наместо перница, под главата му ја ставиле неговата отсечена нога.

  Роднините на тешко повредениот чистач на училишен автобус, кој по несреќата бил префрлен во болница заедно со 25 повредени деца, рекле за индиската телевизија НДТВ, дека болничкиот персонал ги игнорирал нивните барања да му дадат перница на пациентот.

  Директорот на болницата, Садна Каушник за агенцијата РТИ рекол дека на пациентот веднаш му било укажана помош, а дека ногата под неговата глава ја ставил еден од неговите роднини.

  Властите во државата Утар Прадеш наредиле истрага за инцидентот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.