6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Војдан Стојановски останува во Мора Банк Андора

  Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Војдан Стојановски и во наредната сезона, ќе го носи дресот на Мора Банк Андора, во најсилното национално натпреварување во Европа, шпанската АЦБ лига.

  vojdan-stojanovski-1

  Стојановски (29), оваа сезона е еден од најдобрите играчи во тимот, кој не успеа да се пласира во плејофот, но поради своите добри партии од раководството на тимот доби нов едногодишен договор.

  Репрезентативецот на Македонија, оваа сезона, во просек по натпревар има учинок од 12,2 поени, 2,4 скока и 2,2 асистенции.

  Андора сезоната 2015/2016 ќе ја заврши викендов на натпреварот со Валенсија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.