6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Војдан Стојановски остана без клуб

  Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Војдан Стојановски, повеќе не е играч на Морабанк Андора, откако клубот поради финансиски причини решил да го раскине договорот.

  vojdan-stojanovski-1

  „Економскиот аспект од договорот на Стојановски беше превисок и тој можеше да влијае врз продуктивноста на остатокот од тимот“, рекол генералниот менаџер на клубот, Франсес Солана.

  Стојановски (29), оваа сезона, во просек по натпревар има учинок од 12,2 поени, 2,4 скока и 2,2 асистенции.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.