6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Возачот на автобусот ја затворил вратата пред момчето со аутизам: Тогаш се појавил „ангел“ да му помогне

  Возачот на автобусот ја затворил вратата пред носот на момче со аутизам. Но, сето тоа го видел „ангел“ кој решил да му помогне.

  Кели МекЕват (38) од Ливерпул, објави на локална група на Фејсбук дека се обидува да најде „жена ангел“ кој му помага на нејзиниот аутистичен син Нејтан на пат кон училиште.

  Имено, мајката била воодушевена од љубезен странец кој му помогнал на нејзиниот 12-годишен син на автобуската станица.

  Откако се поздравил со својата мајка, Нејтан пристигнал на автобуската станица каде веќе имало училишен автобус. Кели тврди дека тропнал на страната на автобусот, но возачот го игнорирал, излетал и го оставил нејзиниот син.

  Момчето било вознемирено бидејќи не се качило во училишниот автобус
  Натан, кој има аутизам, тогаш станал во паника и вознемирен, пренесува Liverpool Echo .

  – Во својот училишен автобус отиде како и обично, а возачот не го чекаше. Натан почна да го фаќа паника, многу е вознемирен поради аутизмот и кога се вознемири обидувајќи се да сфати што да прави, сопругата му пријде и разговараше со него – изјавила Кели.

  Во таа прилика му дала две фунти за да го плати автобусот на редовна линија и да стигне до училиште.

  – Нејтан ми се јави и ми кажа што се случило. Ме праша дали може да има јавен автобус и јас бев нервозна бидејќи никогаш не користел јавен превоз освен училишниот автобус. Го прашав дали знае каде да слезе и тој знаеше. Првпат дошол сам на училиште – рекла таа, а потоа и се заблагодарила на непозната жена.

  „Не можам доволно да и се заблагодарам на дамата за она што го направи. Неверојатно е да се знае дека луѓето се таму за да му помогнат на моето момче кога му треба. Сакам само да и се заблагодарам и да кажам дека нема поим како тоа ќе придонесе за неговата самодоверба и независност. Вие сте апсолутен ангел – изјавила Кели.

  Наскоро една госпоѓа се јавила да му помогне на момчето

  – О, ова бев јас… Цел ден мислев на него. Се обидов да го запрам автобусот кога го видов како трча, но автобусот само што тргна. Видов дека е во паника и пресреќна сум што безбедно стигна на училиште. Разговарав малку со него, тој е прекрасно момче и толку многу ме потсетува на мојот син кој е на иста возраст. Мило ми е што е добро – изјави Памела.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.