6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Водителка на БХТ е сменета бидејќи го честитала Денот на Република Српска

  Уредничката и водителка на Дневникот 2 на босанската телевизија БХТ, Светлана Топалиќ, е сменета од функцијата бидејќи на 9 јануари преку својот приватен „Твитер“ го честитала Денот на Република Српска, пренесе „Б92“.

  Таа е преместена да работи на веб-страницата на оваа телевизија, а одлуката за тоа ја донел уредникот на информативната програма на БХТ, Марко Радојa.

  Во Федерацијата Босна и Херцеговина, Денот на Република Српска се смета за неуставен. Како што пренеле федералните медиуми, Радојa наводно и претходно бил незадоволен од работата на Топалиќ.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.